LOVET Przychodnia Weterynaryjna

W naszej przychodni oferujemy Państwu takie nieinwazyjne badania dodatkowe jak ultrasonografia (USG) oraz rentgenografia (RTG).

Wykonywanie zdjęć rentgenowskich to bardzo cenne narzędzie w diagnozowaniu wielu chorób.
Problemy ortopedyczne (kończyny piersiowe i miedniczne, kręgosłup)
Ciała obce, kamice, zaczopowania (układ pokarmowy, układ moczowy)
Choroby układu oddechowego (szyja i klatka piersiowa).

VARIN_0

Korzystamy z radiografii cyfrowej bezpośredniej (DR). Wymaga ona mniejszej ilości powtórzeń zdjęć (prześwietlony lub niedoświetlony obraz można poprawić za pomocą oprogramowania, co w konsekwencji wystawia pacjenta na mniejszą dawkę promieniowania). Detektory DR, ze względu na podwyższoną czułość, wymagają zastosowania o ok. 30% mniejszej dawki promieniowania, niż w przypadku tradycyjnej kliszy RTG.

Stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego właściciele w przypadku konieczności przytrzymania zwierzęcia w trakcie badania dostają odpowiednią ochronę (fartuch ołowiany, osłonę na tarczycę oraz rękawice ochronne).

Ultrasonografia do badania i obrazowania tkanek oraz narządów wewnętrznych wykorzystuje ultradźwięki. Jest to metoda bardzo dokładna, która pozwala na wykrywanie nawet niewielkich zmian.

W naszej przychodni jest możliwość wykonania badania specjalistycznego, jednego narządu, całej jamy brzusznej oraz w szybkiej diagnostyce FAST. Korzystamy z jednego z najnowocześniejszych aparatów USG.