LOVET Przychodnia Weterynaryjna

Aktualności

Jak przygotować pacjenta do badań krwi oraz do badania USG?

Prosimy o wcześniejszą rejestrację wizyty telefonicznie, e-mailem lub poprzez portal WETTERMIN.

Badania krwi
Przygotowując się do wizyty podczas której Państwa podopieczny będzie miał pobieraną krew do badań dodatkowych, musimy pamiętać o:
– Minimalnej 8 godzinnej głodówce (najlepiej 12 h)
– Zaleca się zachowanie stałego dostępu do wody,
– Pilnowaniu zwierzęcia podczas spaceru, aby niczego nie zjadł

Większość podstawowych badań dodatkowych wykonujemy na miejscu w Przychodni, a wyniki są już po 15 minutach.
W niektórych schorzeniach godzinę pobrania krwi w stosunku do ostatniej dawki leku, okres głodówki, ustala z Państwem lekarz indywidualnie.
Jeżeli poza pobieraniem krwi przeprowadzana jest kompleksowa wizyta, prosimy o historię leczenia Państwa zwierzęcia, z ostatnimi badaniami krwi (jeżeli takie były wykonywane).

USG
– Przed badaniem ultrasonograficznym prosimy o zachowanie głodówki 12 godzinnej. Ostatni posiłek zwierzak dostaje o tej samej porze co wcześniej, z zachowaniem przerwy 12h.
– Pamiętamy również o pilnowaniu zwierzęcia podczas spacerów i przebywaniu na zewnątrz.
– Do godziny przed wizytą wodę pacjent może przyjmować normalnie. Pamiętajmy, że u kotów nie podajemy mleka.
– Na dwa dni przed zabiegiem zaleca się odstawienie ciężkostrawnych elementów diety (przede wszystkim kości, chrząstki).
– Jeżeli pacjent na stałe przyjmuje leki, uprasza się o poinformowanie o tym fakcie lekarza prowadzącego, lub na recepcji w trakcie rejestracji wizyty.
– Konieczność podawania leków przeciwwzdęciowych przed badaniem ustala lekarz.
– W przypadku obrazowania układu moczowego prosimy o uniemożliwienie pacjentowi oddawania moczu 2-3 h przed wizytą. Zwiększa to dokładność oceny samego pęcherza moczowego.
– Wygolenie badanego odcinka jest elementem standardowym i koniecznym w celu prawidłowego zobrazowania i postawienia trafnej diagnozy.
Na wizytę prosimy pojawić się w miarę możliwości w towarzystwie dodatkowej osoby- może zajść potrzeba przytrzymania zwierzęcia.